Më 19 mars hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm - Bota Sot
Më 19 mars hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm

Shqipëria

Më 19 mars hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 12:24
Foto Ilustrim

Nuk mund të shprehem nëse është një sulm ndaj Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Më 19 mars do të hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm. Lajmi u bë i ditur nga kryetar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi.

Duke komentuar reth anëtarit të KLP, Bujar Sheshi Ibrahimi tha se  KLP ishte në pritje të shterimit të procedurave hetimore për Bujar Sheshin.

Nga ana e tij Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i bëri apel prokurorëve që të aplikojnë për të qenë pjesë e strukturës së Prokurorisë së Posaçme SPAK.

Deri tani janë 8 kandiadtura për SPAK ndërkohë që janë dhe 7 ditë kohë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...