Rama i përgjigjet Metës: Je drejtuesi më serioz i opozitës - Bota Sot
Rama i përgjigjet Metës: Je drejtuesi më serioz i opozitës

Shqipëria

Rama i përgjigjet Metës: Je drejtuesi më serioz i opozitës

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 20:14
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta pas qëndrimit zyrtar të këtij të fundit, që kërkon anulimin e projektit për “Unazën e Re” në kryeqytet, të cilin e konsideron tender pa transparencë, pa garë dhe me shkelje të rënda ligjore.

Në një reagim në rrjetet sociale, Kryeministri Rama thotë se Meta vepron njësoj si opozita dhe jo si president. Ndërsa qëndrimin e tij zyrtar për Unazën e Re, e cilëson “dokrra ligjore”.

“E vërteta është se IM është drejtuesi më serioz i opozitës. Kushtetutën e lexon njësoj si ata. Qeverinë e urren njësoj si ata. Rrëmujën e uron njësoj si ata. Po ndryshe nga ata, ai i ul vartësit të mbushin çarçafë me dokrra “ligjore” dhe budallallëkut i del për zot pa pikën e galjes”, thotë Kryeministri Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...