Ish-të përndjekurit, ja ndryshimet në vlerësimin e pagesave - Bota Sot
Ish-të përndjekurit, ja ndryshimet në vlerësimin e pagesave

Shqipëria

Ish-të përndjekurit, ja ndryshimet në vlerësimin e pagesave

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

Me anë të një VKM-je, qeveria ka vendosur ndryshimin e shumave të përfitimit ekonomik të një numri ish-të dënuarish politikë të regjimit komunist. Këshilli i Ministrave njofton se ka vendosur korrigjimin e masës përfundimtare të dëmshpërblimit financiar, të parashikuar në vendimet nr. 1699, datë 29.12.2008; nr. 707, datë 23.6.2009; nr. 784, datë 1.7.2009; nr. 1147, datë 25.11.2009; nr. 1231, datë 11.12.2009; nr. 268, datë 21.4.2010; nr. 382, datë 19.5.2010; nr. 714, datë 25.8.2010; nr. 1015, datë 10.12.2010; nr. 61, datë 26.1.2011; nr. 99, datë 4.2.2011; nr. 135, datë 23.2.2011; nr. 196, datë 9.3.2011; nr. 297, datë 14.4.2011; nr. 363, datë 4.5.2011, të ndryshuar; nr. 509, datë 13.6.2013, nr. 502, datë 10.6.2015, nr. 688, datë 22.11.2017 dhe nr. 256, datë 9.5.2018, të Këshillit të Ministrave, Për miratimin e dëmshpërblimit financiar për ish-të dënuarit politikë të regjimit komunist, sipas listës që publikohet sot. Ky vendim ka hyrë tashmë në fuqi dhe është botuar në Fletoren Zyrtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...