Kryemadhi akuza Gjonaj, Braçe: Qepeni! Asnjë socialist nuk ju mbështet se i keni vrarë - Bota Sot
Kryemadhi akuza Gjonaj, Braçe: Qepeni! Asnjë socialist nuk ju mbështet se i keni vrarë

Shqipëria

Kryemadhi akuza Gjonaj, Braçe: Qepeni! Asnjë socialist nuk ju mbështet se i keni vrarë

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 15:04
Monika Kryemadhi

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim akuzoi Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj se po ndikon për hetimet e 4 ish-zyrtarëve të Ministrisë së Drejtësisë të arrestuar për abuzime me tendera. Thirrjes që Kryemadhi u bëri socialistëve të thjeshtë për të marrë në dorë partinë që e komandon krimi, Erion Braçe, iu përgjigj duke numëruar socialistët të cilët janë dhunuar ndër vite për të mbrojtur votën

Pas arrestimit të 4 ish-zyrtarëve të Ministrisë së Drejtësisë të arrestuar për abuzime me tenderat, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, akuzoi Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, se po shantazhon gjyqtarët dhe prokurorët për të ndërhyrë në hetime.

Nisur nga kjo, Kryemadhi u shpreh se Gjonaj e ka korrupsionin brenda në shtëpinë e saj.

Kryemadhi iu bashkua Bashës në thirrjen për socialistët që të marrin në dorë fatin e partisë së tyre, të cilën e ka rrmbyer krimi dhe bandat.

Përgjigjen për këtë e mori nga zëvendëskryeministri, Erion Braçe, i cili pasi numëroi disa nga socialistët që janë dhunuar ndër vite në mbrojtje të votës, i kërkoi të heshtnin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...