"Edi Rama e Hashim Thaçi e duan luftën në Kosovë!" - Bota Sot
"Edi Rama e Hashim Thaçi e duan luftën në Kosovë!"

Shqipëria

"Edi Rama e Hashim Thaçi e duan luftën në Kosovë!"

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 08:26
Foto

Në Shqipëri e Kosovë temë kryesore e politikës mbarëshqiptare mbetet tensioni i lartë në shtetin e dytë shqiptar dhe posaçërisht ideja e ndarjes apo shkëmbimit të territoreve të Kosovës, një ide që sipas avokatit të njohur Spartak Ngjela, është në interesin e kryeministrit Rama e Presidentit Thaçi.

I ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “360 gradë”, Ngjela ka shkuar më tutje, duke bërë një deklaratë të fortë, se janë kryeministri i Shqipërisë e Presidenti Thaçi ata që duan luftë në Kosovë. 

Sipas Ngjelës Rama e Thaçi, për të mbrojtur korrupsionin e tyre te thellë duan destabilizimin e Kosovës e për rrjedhojë të Shqipërisë. Për këtë arsye, tha Ngjela, Rama e Thaçi e duan destabilizimin e Kosovës e eventualisht një tjetër luftë në rajon.
 

Ngjela: Zonja Tahiri tha një gjw interesante. Atë duan këta. Ta kalojnë në Parlament. Ta fitojnë dhe të destabilizohet Kosova. Destabilizimi i Kosovës sjell destabilizimin e Shqipërisë. Këta janë lider të korrupsionit shqiptar. Marrin paratë dhe ikin. A mund të lejohet destabilizimi i Kosovës? Po e pranoi Parlamenti, ngrihet populli tha ajo (Edita Tahiri). Pyetja ime është e do luftën Thaçi me Ramën? Po e duan! A mund të ndodhë? Nuk do të ndodhë!

Më tutje Ngjela u shpreh se me qëndrimet e tyre në lidhje me idenë e shkëmbimit të territoreve, Rama e Thaçi rrezikohen seriozisht për t’u ndjekur penalisht.

Ngjela: Kjo është një iniciativë shqiptare të njerëzve që i kanë këmbët në ujë. Rama rrezikohet me akuzë penale. Edhe Thaçi kërcënohet për akuzë penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...