Berisha: Dritanin e shpëtoi Rama nga burgimi i përjeshtëm - Bota Sot
Berisha: Dritanin e shpëtoi Rama nga burgimi i përjeshtëm

Shqipëria

Berisha: Dritanin e shpëtoi Rama nga burgimi i përjeshtëm

Nga: E.K Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 20:45
Sali Berisha

Sali Berisha ish president dhe ish kryeministër i Shqipërisë, në një postim në facebook ka folur për rastin e Dritan Dajtit, vrasësit të katër policëve.

Berisha thotë se ishte Edi Rama që e shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin.

 

Postimi i plotë:

Edvin Kristaq Rama shpeton nga denimi perjete mikun e tij, vrasesin e kater oficereve te policise, Dritan Dajti.

Te dashur miq, sot krye, krye kreu i meduzes pasi shtyu me vite verdiktin per serial killerin, vrasesin e kater oficereve te policise, Dritan Dajti, vendosi gjykimin e shkurtuar njelloj si per serial killerin tjeter te partise Kostandin Xhuvani.

Edvin Kristaq Krimi, i cili ka nje komunikim konstant me serial killerin Dritan Dajti shkelmoi sot dhe perdhosi gjakun jo vetem te kater martireve te rendit dhe sigurise, deshmoreve te atdheut Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe Sajmir Duçkollari, qe rane me dt 9 gusht te vitit 2009 ne krye te detyres nga dora vrastare e vrasesit serial Dritan Dajti, por edhe te qindra oficereve te tjere te policise se shtetit qe rane per tu bere te pavdekshem per rendin dhe sigurine tone.

Per te realizuar kete akt te shemtuar te mikut te tij te denuar me kater denime perjete nga Gjykata e Faktit per kater oficeret e policise te vrare nga dora e tij, Edi Rama perdori te gjitha mjetet e krimit dhe se fundi shpetoi nga denimi perjete njerin prej krimineleve me mizor ne historine e vendit. sb

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...