Unioni i Gazetarëve në Razëm, njihet me ofertat dhe problemet - Bota Sot
Unioni i Gazetarëve në Razëm, njihet me ofertat dhe problemet

Shqipëria

Unioni i Gazetarëve në Razëm, njihet me ofertat dhe problemet

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 18:32
Unioni i Gazetarëve

Turin e ditëve të miqësisë Unioni i Gazetarëve e përmbylli në Razmën turistike. Nuk mungoi festa dhe eksplorimi i natyrës si forma më e mirë për tu njohur me terrenin dhe njeri-tjetrin, ndërsa vitin që vjen kjo festë shkon përtej kufirit por sërish në troje shqipfolëse, siç është Shkupi.

Razma turistike ishte mikëpritësja dhe njëkohësisht stacioni përmbylles i “Ditëve të miqësisë” të gazetareve shqiptarë, që këtë vit zgjodhën trevën e veriut për ta njohur më nga afër ofertën e saj turistike, por edhe problematikat që shoqërojnë këto zona.

Qëndrimi dy ditor nisi me Shkodrën, për të vijuar në bashkinë e Malësisë së Madhe, Tuz dhe rikthim në Razëm.

Kryetari i Bashkise, Tonin Marinaj, pasi u ka uruar mirëseardhjen, theksoi se kete aktivitet te gazetarëve e sheh edhe si një mundësi për të promovuar më tej këtë krahinë historike e me vlera të shumta.

Tonin Marinaj: Jam i bindur që përmes këtij aktiviteti të përbashkët mes Unionit dhe Bashkisë, malësorët e Malësisë së Madhe do të kenë përfitime në ditët në vazhdim.

Në një panel ku fjalën e kishin gazetarët, ata vunë theksin tek rëndësia që ka njohja e territorit dhe promovimi sa i mirë, që i shërben rritjes së numrit të turistëve, por edhe vemendjes së institucioneve shtetërore.

Nuk mungoi festa dhe eksplorimi i natyrës si forma më e mirë për tu njohur me terrenin dhe njeri- tjetrin, ndërsa vitin që vjen kjo festë shkon përtej kufirit por sërish në troje shqipfolëse, siç është Shkupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...