Mungon avokati, Apeli shtyn seancën për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri - Bota Sot
Mungon avokati, Apeli shtyn seancën për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri

Shqipëria

Mungon avokati, Apeli shtyn seancën për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 10:07
Shkëlqim Miri

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën ndaj ish-gjyqtarit, Shkëlqim Miri. Shkak është bërë mungesa e avokatit mbrojtës.

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin e Apelit Shkëlqim Miri duke e shpallur fajtor për akuzën e korrupsionit.

Deri në momentin e arrestimit Miri ka qëndruar në masën e sigurisë "arrest  me burg" dhe duke llogaritur kohën e paraburgimit atij i mbetet të kryejë edhe 20 muaj burg.

Arrestimi i Shkëlqim Mirit u bë një vit më parë pas një hetimi të nisur nga prokuroria nën akuzën e korrupsionit, pasi dyshohet se ka përfituar shumën prej 30 mijë eurosh në këmbim të ndryshimit të kualifikimit të veprës penale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...