Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut - Bota Sot
Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Shqipëria

Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 11:51
Komisionet Parlamentare

Komisionet Parlamentarë kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut.

Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës.

Ndërkohë, Parlamenti grek ishte i pari që miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Me këtë hyn në fuqi edhe Marrëveshja e Prespës.

Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet ta miratojnë 28 vendet anëtarë të NATO-s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...