Abuzim me tenderët, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë - Bota Sot
Abuzim me tenderët, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

Shqipëria

Abuzim me tenderët, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 16:40
Lysien Ali

Bie në prangat e policisë, ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali, i shpallur në kërkim prej 5 ditësh për abuzim me tenderët miliona eurosh në këtë institucion. Gjykata kishte vendosur ndaj tij masën e sigurimit personal të arrestit me burg, masë e ekzekutuar këtë të hënë nga efektivët e policisë.

Sipas policisë Lysien Ali është i akuzuar për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tenderë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...