Fier, 37 vjeçari kapet mat duke vjedhur banesën - Bota Sot
Fier, 37 vjeçari kapet mat duke vjedhur banesën

Shqipëria

Fier, 37 vjeçari kapet mat duke vjedhur banesën

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 12:57
Ilustrim

Një 37 vjeçar është arrestuar nga policia pasi u kap në flagrancë duke vjedhur një banesë në fshatin Kuman të Fierit. 

Në pranga ra shtetasi me iniciale K.H., banues në Patos.

"K.H., dyshohet si autor  i disa vjedhjeve në qytetin e Roskovecit dhe për këtë ishte në ndjekje nga policia,"-raporton policia. "Ai u kap në flagrancë duke vjedhur sende me vlerë në një banesë në fshatin Kuman të Fierit."

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan sendet e vjedhura dhe disa vegla që shërbenin për të kryer vjedhje.

Po punohet për dokumentimin e vjedhjeve të tjera ku ky shtetas është autor i dyshuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Vjedhja".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...