Tushi: Krimi ka nxjerrë dhëmbët në familjen shqiptare - Bota Sot
Tushi: Krimi ka nxjerrë dhëmbët në familjen shqiptare

Shqipëria

Tushi: Krimi ka nxjerrë dhëmbët në familjen shqiptare

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 20:14
Gëzim Tushi

Sipas sociologut Gëzim Tushi, “krimi ka nxjerrë dhëmbët në familje dhe jashtë saj”.

I ftuar në emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja, Tushi u shpreh se krimi “po përpiqet të na imponojë kundërkulturën e përshtatjes me krimin në shoqëri”.

“Është shumë e frikshme fakti që po mësohemi me krimin e përditshëm. Duhet reagim më i fortë qytetar, ndikim më i fortë i shtetit dhe ligjit, megjithëse unë mendoj se krimi nuk ndryshon nëse merremi vetëm me kriminelin, por çfarë nuk shkon me shoqërinë tonë”, shtoi sociologu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...