Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari - Bota Sot
Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari

Shqipëria

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 09:11
Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për sharkimin e tij.

Gjatë hetimeve nga KPK rezultoi se në deklarimin e pasurisë së gjyqtarit kishte kontradikta mes çmimit të blerjes dhe sipërfaqes. 

Po ashtu u konstatuan se Dizdari kishte lidhje me persona me precedentë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...