Mjekësia bëhet me shefa. Shpallen drejtuesit e shërbimeve - Bota Sot
Mjekësia bëhet me shefa. Shpallen drejtuesit e shërbimeve

Shqipëria

Mjekësia bëhet me shefa. Shpallen drejtuesit e shërbimeve

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 11:51
Ilustrim

Firmoset lista me emrat fitues të shefave që do të drejtojnë shërbimet spitalore në QSUT.

Shefave të cilët ishin përzgjedhur në korrik të vitit 2011 u kishte mbaruar afati që në gusht të vitit 2016, kur dhe duhej të ishin bërë zgjedhje të reja.

Kjo bëri që shefat aktualë të drejtojnë shërbimet për afro 8 vjet. Edhe pse u zhvillua një konkurs në nëntor të vitit 2018, proces i cili u mbyll po në fund të atij muaji, nuk kishin dalë publikisht emrat fituesve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...