Cakaj në konferencën e Mynihut, takohet me Hahnin, Thaçin dhe disa diplomatë! - Bota Sot
Cakaj në konferencën e Mynihut, takohet me Hahnin, Thaçin dhe disa diplomatë!

Shqipëria

Cakaj në konferencën e Mynihut, takohet me Hahnin, Thaçin dhe disa diplomatë!

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 09:36
Gent Cakaj dhe Johanes Hahn

Ministri i Jashtëm nga Shqipëria, Gent Cakaj është duke përfaqësuar Tiranën zyrtare në Konferencën e Sigurisë në Mynihut të Gjermanisë.

Cakaj ka zhvilluar një sërë takimesh të nivelit të lartë.

Kryediplomati shqiptar u takua me komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johanes Hahn.

Po ashtu, Cakaj pati rastin të bisedojë edhe me homologët e tij nga Kroacia dhe Bullgari.

Gjata ditës, ai zhvilloi takim edhe me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Vlen të theksohet se liderë të fuqishëm botërorë po marrin pjesë në këtë konferencë të organizuar nga Gjermania. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...