Një “Dedë” mes protestuesve, hipën në shtyllë dhe shkul megafonin - Bota Sot
Një “Dedë” mes protestuesve, hipën në shtyllë dhe shkul megafonin

Shqipëria

Një “Dedë” mes protestuesve, hipën në shtyllë dhe shkul megafonin

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:03
Foto

Një protestues ka hipur në një nga shtyllat në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe ka shkulur fijet elektrike të altoparlantit të policisë.

Një skenë që të kujton “Dedën” e filmit “Rrugë të bardha”. Nga altoparlanti vinte zëri i policisë që bënte thirrje për të ruajtur qetësinë dhe të ndërpritej dhuna.

Ndërkohë që situata para Kryeministrisë duket më e qetë. Policia ka vendosur sërish kordonin para Kryeministrisë duke forcuar radhët. Protesta vijon më e qetë pas tentativës së parë për të hyrë në Kryeministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...