Tensionet në protestë, Vasili: Dhuna provokim nga Qeveria, Rama tërhiqu - Bota Sot
Tensionet në protestë, Vasili: Dhuna provokim nga Qeveria, Rama tërhiqu

Shqipëria

Tensionet në protestë, Vasili: Dhuna provokim nga Qeveria, Rama tërhiqu

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:48
Protesta

Pas tensioneve dhe dhunës në protestë, kreu i grupit parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar duke theksuar se dhuna u provokua qëllimisht nga qeveria dhe policia.

Në një postim në facebook Vasili i bën thirrje Kryeministrit Rama që të tërhiqet dhe të mos e rëndojë më tej situatën.

“Protesta paqesore u provokua me qellim nga qeveria dhe policia. Provokimi i protestuesve dhe perdorimi i lendeve helmuese ndaj protestuesve veper e Edi Rames. I bejme thirrje te terhiqet nga dhuna dhe provokimi dhe te mos e rendoje me tej situaten,qe ben pergjegjese vetem qeverine. Shqiperia ka nevoje per demokraci dhe jo per dhune e helme te qeverise”, shkruan Vasili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...