Mehmetaj: Rama ra, vrulli popullor nuk do të ndalet - Bota Sot
Mehmetaj: Rama ra, vrulli popullor nuk do të ndalet

Shqipëria

Mehmetaj: Rama ra, vrulli popullor nuk do të ndalet

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 19:33
Foto

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, përmes disa fotove të postuara në facebook nga protesta, thotë se Edi Rama ra si kryeministër. Ajo falenderon mijëra qytetarëve shqiptarë për angazhimin e tyre në protestën. Në fund, deputetja nënvizon se vrulli popullor nuk do të ndalet.

Postimi i plotë

Mirënjohje qindra mijëra qytetarëve shqiptarë për angazhimin e tyre në protestën më madhështore pas vendosjes së pluralizmit. Mirënjohje qindra mijëra të rinjve e të rejave që protestuan me lule përballë një kryeministri që nxit dhunë dhe helmon qytetarët.

Sot Edi Rama ra bashkë me qeverinë e tij të krimit dhe korrupsionit. Shqiptarët protestuan sot për demokraci, të revoltuar nga padrejtësitë, varfëria, papunësia, keqedukimi dhe zhvatja që u bën çdo ditë qeveria.

Vrulli popullor nuk do të ndalet! Shqiptarët tashmë e kanë marrë vendimin, nuk ka më kthim pas!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...