Manjani: Sjellja e policisë pas proteste e paligjshme dhe e motivuar nga urrejtja politike - Bota Sot
Manjani: Sjellja e policisë pas proteste e paligjshme dhe e motivuar nga urrejtja politike

Shqipëria

Manjani: Sjellja e policisë pas proteste e paligjshme dhe e motivuar nga urrejtja politike

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 12:57
Ylli Manjani

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se sjellja e policisë post proteste, duke shoqëruar njerëz përdhunisht e kontrolluar banesa pa vendim gjykate dhe duke i goditur me duar të lidhura është haptazi e pa ligjshme.

Sipas Manjanit, policia është e motivuar qartësisht nga urrejtja politike dhe jo nga ligji.

"Nuk kontestoj aspak arsyet e shoqërimit në polici, por mënyrën dhe shkeljet e rënda të ligjit.Kujtoj edhe njëherë se asnjë punonjës policie nuk u prek dje nga protestuesit. Nëse tek kjo lloj policie ka investuar fytyrën e tij Sandër Lleshi, është momenti ti vijë turp" shkruan Manjani në fb.

Policia ka arrestuar 15 persona në Tiranë e rrethe për aktet e dhunës në protestën e djeshme.

Mes persona të arrestuar është edhe ish-kreu i policisë bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha. Ndërkohë 5 protestues janë proceduar penalisht në gjendje të lirë, ndërsa 7 të tjerë janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...