Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Sokol Balla ndan lajmin e papritur - Bota Sot
Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Sokol Balla ndan lajmin e papritur

Shqipëria

Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Sokol Balla ndan lajmin e papritur

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 17:28
Sokol Balla

11- vjetorin e Pavarsisë së Kosovës, Sokol Balla e ka uruar  zyrtarisht si një shtetas kosovar.

Ndërkohë që janë përgjithësisht shqiptarët e Kosovës ata që kërkojnë dhe dëshirojnë që të marrin shtetësinë shqiptare, Sokol Balla synon të kundërtën.

Moderatori i emisionit “Real Story”  mesa duket se ka aplikuar për nënshtetësinë e Kosoves dhe tashmë pret të marrë në dorë pasaportën.

Balla ka publikuar në profilin e tij zyrtar në Instagram një foto të dekretit me të cilin ka marrë shtetësinë, si një qytetar i Kosovës.

“Urime Kosovë, nga shtetasi yt më i ri!” – uron pavarësinë e Kosovës Sokol Balla në mbishkrimin që shoqëron dekretin e publikuar.

Tashmë Sokol Balla është nënshtetas shqiptar dhe kosovar, ndërkohë na mbetet të presim për të mësur më shumë rreth arsyes së tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...