Deputetët e PS të pashqetësuar për djegien e mandateve të opozitës: Të bëjnë si të duan - Bota Sot
Deputetët e PS të pashqetësuar për djegien e mandateve të opozitës: Të bëjnë si të duan

Shqipëria

Deputetët e PS të pashqetësuar për djegien e mandateve të opozitës: Të bëjnë si të duan

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 11:17
Edlira Bode

Deputetët e Partisë Socialiste nuk shohin asgjë shqetësuese në faktin se deputetët e opozitës janë gati të djegin mandatetet e tyre.

Ky të paktën është qëndrimi i tyre personal deri më tani. Disa prej deputetëve të pyetur nga gazetarët, janë shprehur se vendimi i për djegien ose jo të mandateve i takon opozitës dhe se nga ana tjetër ky veprim nuk e cënon funksionalitetin e parlamentit shqiptar.

Edlira Bode, deputete e PS: Opozita të veprojë si të dojë, është vendim që i takon asaj

Pjerin Ndreu: Parlamenti funksionon kur ka shumicën, 50+1. Nëse është numri i votave për të miratuar ligjet parlamenti funksionon, çfarë ka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...