A gënjeu Rama për tarifat?! Studentët: Nuk kemi ende informacion sa dhe kur do paguajmë - Bota Sot
A gënjeu Rama për tarifat?! Studentët: Nuk kemi ende informacion sa dhe kur do paguajmë

Shqipëria

A gënjeu Rama për tarifat?! Studentët: Nuk kemi ende informacion sa dhe kur do paguajmë

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 19:47
Ilustrim

Studentët e fakulteteve të ndryshme pranë universiteteve shtetërore janë të painformuar lidhur me pagesën vjetore që duhet të bëjnë dhe afatet.

Ata shprehen për SCAN se fakultete përkatëse ende nuk kanë nxjerrë një urdhër për t’i orientuar për shumën që duhet të paguajnë dhe datat para se të futen në sezonin e provimeve, i cili për disa prej tyre nis ditën e hënë.

Ndërkohë burime nga sekretaritë, pranë disa fakulteteve si ai ekonomik dhe Filologjik pohojnë që nuk ka pasur informacion për studentët duke e lidhur këtë me situatën e krijuar nga protesta.

Sipas tyre urdhri për pagesat vjetore pritet të dalë në ditët në vijim, ndërkohë që aplikimet për përfitimin nga ulja e tarifave nga kategoritë që përfitojnë kanë nisur, përjashtuar studentët që kanë lënë provime të mbartura dhe ata të cilët vijojnë studimet në ciklin e dytë të studimeve master.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...