Do mbajnë peng Kuvendin? Zbulohet plani i opozitës për protestën e ditës së enjte - Bota Sot
Do mbajnë peng Kuvendin? Zbulohet plani i opozitës për protestën e ditës së enjte

Shqipëria

Do mbajnë peng Kuvendin? Zbulohet plani i opozitës për protestën e ditës së enjte

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 15:43
Ilustrim

Opozita ka vendosur përmes grupeve të saj parlamentare djegien e mandateve. Ndërkaq, lideri i opozitës, Lulzim Basha do të mbledhë sot pasdite kryesinë e nesër Këshillin Kombëtar nga ku do të merret vendimi final për mandatet.

Të enjten, opozita do të zhvillojë protestën e paralajmëruar që do të nisë në orën 10:00, pra në orarin zyrtar të nisjes së seancës plenare.Newsbomb.al mëson se PD e LSI po organizohen që të sjellin sa më shumë protestues në Tiranë me qëllim realizimin e planit të tyre.

Dhe plani është ky:

Deputetët e opozitës, të enjten parlamentare, do rrethojnë Parlamentin ku do jenë të pranishëm deputetët e mazhorancës.Ata do vazhdojnë t’i mbajnë ‘peng’ aty brenda, derisa mazhoranca të tërhiqet dhe të pranojë kërkesat e tyre për qeveri tranzitore dhe zgjedhje të përgjithshme përnjëherë me zgjedhjet lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...