Petro Koçi: Berisha vazhdon t’i quajë burrëri kryeministrore vrasjet e 21 Janarit - Bota Sot
Petro Koçi: Berisha vazhdon t’i quajë burrëri kryeministrore vrasjet e 21 Janarit

Shqipëria

Petro Koçi: Berisha vazhdon t’i quajë burrëri kryeministrore vrasjet e 21 Janarit

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 15:44
Petro Koçi

Zv.ministri i Mbrojtjes, njëherësh zv.sekretar për bashkëqeverisjen dhe aleancat në PS, Petro Koçi, akuzon ashpër ish kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e PD Lulzim Basha.

Duke ju kujtuar vrasjet e “21 janarit”, Koçi shprehet se Berisha vazhdon t’i quajë vrasjet e 21 janarit një burrëri kryeministrore, ndërsa Bashën e cilëson një Xhaferr Deva të ri.

Nga ana tjetër, teksa komenton vendimin për djegien e mandateve nga ana e opozitës, numri dy i mbrojtjes shprehet se PD e LSI kanë të zemëruar me popullin që nuk i voton.

“Berisha vazhdon ti quaje burreri kryeministrore vrasjet e 21 Janarit, ndërsa Basha, me 21 janarin dhe djegien e opozites u veteshpall Xhaferr Deva!

Opozita kerkon tja tregoje vendin popullit qe nuk e voton ndërkohë që Basha konsideron deshtim numrin e vogel te kamikazeve qe u veteofrua per grushtin e shtetit”, deklaron Koçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...