Dënimi i protestuesve, “shpërthejnë” deputetët e PD: Rama duhet tërhequr zvarrë - Bota Sot
Dënimi i protestuesve, “shpërthejnë” deputetët e PD: Rama duhet tërhequr zvarrë

Shqipëria

Dënimi i protestuesve, “shpërthejnë” deputetët e PD: Rama duhet tërhequr zvarrë

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 15:59
Edmond Spaho

Deputetët e Partisë Demokratike kanë qenë të pranishëm gjatë seancës gjyqësore të vlerësimit të masës së sigurisë për 15 të arrestuarit pas protestës së 16 shkurtit.

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së,  Edmond Spaho e quajti vendimin e gjykatës përpjekje për të dekurajuar protestësn por që nuk do të funksionojë. Ndërkohë që deputeti Alibeaj tha se Rama “duhej tërhequr zvarrë”

Edmond Spaho: Ky është një proces i mirëfilltë politik që më kujton gjyqet e diktaturës. Asnjë fakt dhe asnjë provë për atë që i akuzojnë, prishje të pronës publike, dhe prishje të qetësisë publike. Ndërkohë që është prishur vetëm kërpudha e kryeministrit. Në asnjë rast nukpati konfrontim të qytetarëve me policinë. Këto janë përpjekje për të dekurajuar protestuesit por nuk do funksionojë. I bëj thirrje të jenë një herë më mirë të enjten në protestë kundër Edi Ramës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...