Punimet e OSHEE, disa zona të Lushnjes pa energji - Bota Sot
Punimet e OSHEE, disa zona të Lushnjes pa energji

Shqipëria

Punimet e OSHEE, disa zona të Lushnjes pa energji

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 20:53
Ilustrim

Për shkak të punimeve të planifikuara në nënstacionin Lushnjë, disa zona do të mbeten pa energji elektrike për disa orë.

Ditën e mërkurë (20 shkurt) gjatë intervalit kohor 08:00-16:00 do të mbeten pa energji elektrike këto zona: ish-komuna Golem, Shegas,Allprenaj, Hajdaraj, Kasharaj, Ish Komuna Dushk, Dushk, Konjat, Thanasaj, Gramsh, Zham.

Për të përmirësuar cilësinë e shërbimit dhe evitimin e humbjeve në rrjet OSHEE është duke ndërmarrë një sërë investimesh në të gjithë vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...