Vrasja e Sokol Ramës, arrestohet autori i dyshuar - Bota Sot
Vrasja e Sokol Ramës, arrestohet autori i dyshuar

Shqipëria

Vrasja e Sokol Ramës, arrestohet autori i dyshuar

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 18:07
Roland Milo

Roland Milo, autori i dyshuar për vrasjen e mikut të tij Sokol Rama është vënë në pranga këtë të mërkurë nga policia e Tepelenës.

Roland Milo është bashkëpunëtor dhe i dyshuar për përfshirjen e 32-vjecarit në trafikun e lëndëve narkotike.

Sokol Rama u gjet një ditë më parë i ekzekutuar me armë zjarri në makinë në zonën e Malëshovës, në vendin e quajtur “Përroi i Thellë”.

Trupi i 32-vjeçarit u gjet i vrarë pas 2 javësh nga momenti kur ishte shpallur i zhdukur nga familjarët. Ndërkohë Rama dhe Milo janë në listën e personave me precedentë penalë të mëparshëm për vjedhje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Ndërsa Milo, rreth 40 vjeç, punonte aktualisht si shofer i administratorit të Njësisë Pista kryesore për të cilën po heton policia është prishja e pazareve të drogë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...