Sot protestë në SHBA kundër qeverisë së Edi Ramës - Bota Sot
Sot protestë në SHBA kundër qeverisë së Edi Ramës

Shqipëria

Sot protestë në SHBA kundër qeverisë së Edi Ramës

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 09:35
Agustin Mirakaj

Jo vetëm përpara Kuvendit të Shqipërisë po protestohet. Shqiptarët në SHBA, do të protestojnë sot kundër qeverisjes së Edi Ramës. Sot në orën 17:00 me kohën e Nju Jorkut, shqiptarët do të dalin përballë Misionit të Përhershëm të Shqipërisë, në protestën e tyre kundër qeverisjes dhe që mbështet opozitën. Një grup të rinjësh ish-të presekutuar gjatë regjimit komunist, mësohet se do të dalin në protestë për të mbështetur opozitën në Shqipëri, të paktën kështu thuhet në një thirrje e cila është publikuar në rrjetet sociale.

Opinion nga Agustin MIRAKAJ/Nju Jork/

Opozita kreu detyrën e ngarkuar nga sovrani. Djegia e mandateve është mundësi për ndryshim. Shqipëria meriton ditë më të bukura. Shqiptarët sot janë të bindur se me qeverisjen e socialisteve kanë vetëm terr “errësirë”.

Nesër pritet një levizje mbarë shqiptare si në Shqipëri ashtu dhe në Diasporë.

E vetmja shpresë për shqiptarët që mos të largohen më nga Atdheu është ndryshimi rrënjësor i politikës nga bandat dhe krimi i organizuar, mafia dhe korrupsioni. Qeveria Rama nuk ka të bëjë me drejtësinë, nuk ka të bëjë me barazinë, nuk ka të bëjë me heqjen e varfërisë, ai manifeston staturën e tiranit.

Rama do pushtet vetëm për klasën sunduese. Do të bëjnë gjithçka që dëshiron. Kush fiton dhe kush humbet, kush është dhe nuk kush është, fallsifikon me fake news çfarë është e vërtetë dhe çfarë është e rreme, shkaterron dhe varfëron.

Përparon nën flamurin e progresit, por në fund ofron vetëm kolerën e korrupsionit.

Eshtë koha për ndryshim. Dil e Protesto edhe ti!

Rroftë Kombi Shqiptar!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...