Rama “në arrati”? Ndjek protestën nga Kryesia e Kuvendit - Bota Sot
Rama “në arrati”? Ndjek protestën nga Kryesia e Kuvendit

Shqipëria

Rama “në arrati”? Ndjek protestën nga Kryesia e Kuvendit

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 11:15
Kryeministria

Basha e akuzoi se ka marrë arratinë pasi rrethoi Kuvendin e Shqipërisë me tela me gjemba, por kryeministri Edi Rama ndodhet në Tiranë dhe po ndjek me interes protestën e opozitës përpara Parlamentit.

Ai ndodhet në Kryesinë e Kuvendit, së bashku me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi dhe kryetarin e grupit parlamentar socialist, Taulant Balla.

Ruçi pritet të takohet me një delegacion çek në mesditë. Menjëherë pas takimit do të ketë një deklaratë për mediet nga kryetari i grupit, Balla, si dhe përfaqësuesi i delegacionit të Komisionit për Çështjet Europiane në Parlamentin e Republikës Çeke.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...