Djegia e mandateve, Dash Shehi: Do t’ja sqarojmë ndërkombëtarëve vendimin e opozitës - Bota Sot
Djegia e mandateve, Dash Shehi: Do t’ja sqarojmë ndërkombëtarëve vendimin e opozitës

Shqipëria

Djegia e mandateve, Dash Shehi: Do t’ja sqarojmë ndërkombëtarëve vendimin e opozitës

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 11:48
Dash Shehi

Deputetët e opozitës të cilët firmosën dje lënien e mandatit të deputetit kanë folur me rradhë mes mijëra protestuesve para parlamentit.

Dashamir Shehi është shprehur se kjo është rruga e vetme për të larguar kryeministrin Edi Rama.

‘Nuk kemi qenë mrekullia, nuk jemi shkëlqimi por si ky nuk i kishte rënë Shqipërië.

Këtë duhet ta përzjemë. Ky njeri që i bredh poshtë e përjetë Shqipërisë, ky që pretendon që do bashkojë Shqipërinë me Kosovën, ky do e ndaj edhe Shqipërinë nëqoftëse e lemë.

Nuk kemi për ta lenë. S’ ka më kthim mbrapa, nuk kemi rrugë tjetër dhe këtë do t’ja sqarojmë shqiptarëve e ndërkombëtarëve që kjo bëhet për të mirën e Shqipërisë.

Do të vije dita që do i kthehemi asaj salle por do i kthehemi si burra’, tha Shehi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat