Rama në Përmet: Kryetari i zgjedhur nga PD-ja duhet të ikë në shtëpi, bashkinë e fitojmë ne - Bota Sot
Rama në Përmet: Kryetari i zgjedhur nga PD-ja duhet të ikë në shtëpi, bashkinë e fitojmë ne

Shqipëria

Rama në Përmet: Kryetari i zgjedhur nga PD-ja duhet të ikë në shtëpi, bashkinë e fitojmë ne

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 17:18
Edi Rama

Në kuadër të turit “Bashkia që duam”, kryeministri Edi Rama pasditen e sotme ishte në qytetin e Përmetit, ku zhvilloi një takim me qytetarët, mbi atë që është bërë nga qeveria dhe atë që duhet të bëhet. Mirela Kumbaro u shpreh se Përmeti është destinacioni i fundjavave, ndërsa fluksi është në rritje. 'Që ti bëjmë të gjitha bashkë, bashkia duhet të jetë për qytetarët dhe jo për rrogëtarët" tha Kumbaro, duke shpallur objektiv marrjen e drejtimit nga PS-ja të kësaj bashkie, pasi deri tani drejtohet nga Niko Shupuli nga Partia Demokratike. 'Na duhet të marrim menaxhimin e bashkisë së Përmetit, përgjigja më e mirë do të vijë pas katër muajsh nga ju" tha Çuçi. "Unë nuk jam nga agta që flasin keq për kryetarët e bashkisë që nuk janë të partisë, por besoj që është koha që kryetari i bashkisë të shkojë në shtëpi dhe në bashki të jetë një njeri i zgjedhur nga të gjithë, por që vjen aty, jo pë të shpenzuar taksat tuaja për të mbajtur me rroga njerëz mbi numrin e nevojshëm, por për t'ua kthyer ju shumë fishbesimin dhe për të bërë për ju shumëcka. Kryetari i bashkisë është këtu i zgjedhur me votat e atyre. Të gjithë e shohim të vërtetën e ndryshimit të madh mes nesh dhe atyre. Përmeti është lënë pas dore" tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...