Rama: Berisha është penduar që s’më vrau kur ishte në qeveri - Bota Sot
Rama: Berisha është penduar që s’më vrau kur ishte në qeveri

Shqipëria

Rama: Berisha është penduar që s’më vrau kur ishte në qeveri

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 19:04
Edi Rama, Sali Berisha

Në një intervistë për gazetarin Italian Paolo Berizzi, publikuar në repubblica.it kryeministri Edi Rama deklaron se Berisha është penduar që nuk e ka vrarë kur ishte në qeveri.

Pyetje: A është e vërtetë që sheshi manovrohet nga armiku juaj historik Berisha?


Edi Rama: Armiqte e mi historikë janë injoranca dhe vulgariteti. Dy gjëra që nuk i duroj dot. Berisha është gjithmonë aty, ai është shefi dhe Basha është administratori i deleguar.

Pyetje: Ish presidenti ka përdorur fjalë shumë të rënda kundër jush. Tha se njerëzit mund t’ju hedhin në lumë dhe se e vetmja mënyrë per t’ju eliminuar është plumbi. 

Edi Rama per repubblica.it: Ka thënë edhe me keq se kaq. është penduar që s’me ka vrarë kur ishte në qeveri. Kështu është ai, dhe unë nuk i përgjigjem. Dikush më ka thënë më keq se komunistët janë konumistët antikomunistë. Berisha ka qenë shërbëtori i parë i pushtetit komunist dhe pastaj u bë antikomunist. Për fat të mirë nuk jemi më në epoken e plumbave por ne epoken e dialogut dhe perballjes. e refuzoj logjiken sipas te ciles armiku duhet asgjesuar per te fituar lojen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...