Zv.kryeministri s’di të thotë sa është GDP: Shqiptarët s’i kuptojnë shifrat me shumë zero - Bota Sot
Zv.kryeministri s’di të thotë sa është GDP: Shqiptarët s’i kuptojnë shifrat me shumë zero

Shqipëria

Zv.kryeministri s’di të thotë sa është GDP: Shqiptarët s’i kuptojnë shifrat me shumë zero

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 23:55
Edi Rama dhe Erion Braçe

Numri dy i qeverisë, Zv.kryeministrin Erion Braçe është pyetur këtë të hënë në emisionin “A show” nga Adi Krasta, që të thotë se sa është GDP-ja e Shqipërisë.

Por Braçe, prej vitesh dhe drejtuesi i komisionit parlamentar të ekonomisë, jo vetëm që i është shamngur pyetjes direkte, por e ka “justifikuar” duke thënë se shqiptarët nuk i kuptojnë numrat me shumë zero nga prapa.

Braçe: Ka një shifër me aq shumë zero që asnjë nga qytetarët nuk do ta kuptojë. Mua më intereson shpërndarja e produktit të brendshëm

Po e njëjta situatë ndodhi edhe kur Braçe u pyet për borxhin e jashtë, vetëm se kësaj here zv.kryeministri e dha një shifër, duke thënë se për 100 lekë të shqiptarëve, 68 janë borxh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...