Dalin emrat e tre kandidatëve për kreun e Komitetit Mysliman të Shqipërisë - Bota Sot
Dalin emrat e tre kandidatëve për kreun e Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Shqipëria

Dalin emrat e tre kandidatëve për kreun e Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 16:38
Foto

Në datë 2 mars Komiteti Mysliman i Shqipërisë do të zgjedhë kryetarin e ri, ndërsa mandati është 5-vjeçar.

Në garë deri tani janë kryetari aktual Skënder Bruçaj që kërkon një mandat të dytë, ndërsa përballë tij janë dy kandidatë Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra dhe inspektori i xhamive i KMSH, Gëzim Abdishaku.

Janë 35 myftinj, 12 anëtarët e kryesisë së KMSH dhe 45 anëtarë të shoqërisë civile, që me votë të fshehtë zgjedhin kryetarin me një mandat 5-vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...