Ish-deputeti zbulon skenarin e përgatitur dje nga Rama - Bota Sot
Ish-deputeti zbulon skenarin e përgatitur dje nga Rama

Shqipëria

Ish-deputeti zbulon skenarin e përgatitur dje nga Rama

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 17:29
Gent Strazimiri

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri ishte i ftuari i ditës së sotme në studion e SYRI.net.

Duke folur përballë gazetarit Alen Xhelili, Strazimiri tregoi se Edi Rama kishte përgatitur një skenar në lidhje me protestën.

Strazimiri tregoi se si një drejtues policie u thoshte punonjësve të policisë të tërhiqeshin, me qëllim që protestuesit të futesh në parlament dhe më pas të nisnin sulmin me gaz.

‘Ishte një punonjës policie, që ishte në rreshtin e dytë të policëve.

E kisha mu përballë dhe e njoh kudo që ta shikoj. Ai person, civil i tërhiqte policët drejt parlamentit, duke u thënë që të ecnin pas.

Dhe protestuesve u thoshte hajdeni, hajdeni dhe ja arriti që të tërhiqte protestuesit brenda në rrugën e parlamentit. Ky ishte edhe skenari i përgatitur nga policia dhe garda që më pas të suleshin mbi protestuesit.

Kjo u duhej dhe këtë skenar e bënë ata’, tha Gent Strazimiri në studion e SYRI.net.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...