Kryqi i Kuq, ushqim për njerëzit në nevojë - Bota Sot
Kryqi i Kuq, ushqim për njerëzit në nevojë

Shqipëria

Kryqi i Kuq, ushqim për njerëzit në nevojë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 18:56
Foto

Kryqi i Kuq Shqiptar është gjendur gjithmonë pranë njerëzve në nevojë. Për më shumë se një muaj, në bashkëpunim edhe me sipërmarrjet private, Kryqi i Kuq ka zgjedhur të kontribuojë duke u ofruar ushqim 60 vizitorëve të Qendrës Sociale, si një formë mbështetjeje për të pamundurit.

Njerëzit në nevojë kanë gjetur mbështetje falë bashkëpunimit të Kryqit të Kuq Shqiptar.

Për të kujtuar se humanzimi dhe mbështetja për ata që kanë më pak mundësi, në bashkëpunim bizneset është shtruar një drekë bamirësie për njerëzit në nevojë.

Edhe më herët Kryqi i Kuq ka zhvilluar nisma qoftë në ndihmë të komuniteteve në nevojë, por edhe në aksionin për dhurimin e gjakut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...