U godit Rama me bojë, Myslim Murrizi: Më ka ardhur turp që isha në seancë - Bota Sot
U godit Rama me bojë, Myslim Murrizi: Më ka ardhur turp që isha në seancë

Shqipëria

U godit Rama me bojë, Myslim Murrizi: Më ka ardhur turp që isha në seancë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 23:22
Edi Rama

Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” deklaron se nuk ka votuar asnjëherë Gramoz Ruçin si kryetar i Kuvendit.

“E gjithë skena ka qenë e parapërgatitur. Fakti që ne nuk kishim bërë betimit në momentin që po hynim, tek dera ishte një grup protestuesish dhe një tabelë: "A ka Hamza Kastrioti mes jush", pa dalq Hamzai. Rrini pa merak, Për 1 mijë vjet nuk e voton Gramoz Ruçin, Myslim Murrizi, hapni sytë nga shokët e vjetër të Gramoz Ruçit”

Ndërhyrja e Enton Abilekajt i cili lexon një mesazh: Basha e la në rresht të parë për tu konfrontuar me Ramën sic bën Paloka, por Murrizi nuk është konfrontuar kurrë me Ramën dhe Basha është zhgënjyer për këtë

Myslim Murrizi: Nuk e besoj që të jetë bindja e Bashës rreshtimi në rresht të parë, për të bërë zhurmuesin. Myslim Murrizi nuk ka ardhur në politikë për të bërë zhurmuesin as servile që ti hyjë në qejfë komandantit. Kam kujtuar që kam qenë në mes të dy femrave aty. Ia kam kërkuar pas seancës së dytë, nëse e ke problem sille kryesinë e grupit se ashtu duhej të ishte, sepse unë isha vetëm një deputet dhe i kam thënë të ndërrohem me një sekretar apo nënkryetar.

 Kush e ka menduar që mund ta përdorë Myslim Murrizin e ka parë gabim për vete. Kush mendon që unë du të bëj karrierë…

Enton Abilekaj: Jeni kundër këtyre që konfrontohen me zotin Rama kur flet apo jo

Myslim Murrizi: Për cdo kundërshtim të maxhorancës me argumente e fakte për cdo diskretitim të kësaj maxhorance për hajdutllëkun, drogën trafiqet, jam absolutisht po gjestet e grusë tënde, gruaja jote, unë vetë jam ndjerë turp në atë seancë.

Ai ka dhe një mendim lidhur me seancat ku u godit me vezë dhe bojë.

Enton Abilekaj: Për për bojën e Palokës dhe vezën cfarë mendoni

Myslim Murrizi: Janë veprime individuale unë në të gjithë zhargonin e rëndomtë që nuk thuhet mes rrugecërve në kafe personalisht më ka ardhur turp që kam qenë pjesë e asaj séance.

 Jam 51 vjec dhe në atë kuvend nuk kam ardhur as si hajdut batanijesh dhe as si rrugaç. Kam familje, fëmijë, më vjen turp.. nusja ime.. gruaja ime.. Nuk ka më turp. Thuaj hajdut hajdutit që firmos.  Jam kundër çdo akti rrugaçëror  nga te gjitha palet dhe ndaj çdo fjalori harbut që përdoret në Kuvend”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...