Ruçi takon delegacionin e PE: Parlamenti legjitim - Bota Sot
Ruçi takon delegacionin e PE: Parlamenti legjitim

Shqipëria

Ruçi takon delegacionin e PE: Parlamenti legjitim

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 09:17
Granoz Ruçi

Delegacioni i Parlamentit Evropian ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit Granoz Ruçi, ku në qendër të takimit ka qenë kriza politike dhe reformat për ecurinë e Shqipërisë drejt BE.

Mësohet se kreu i Kuvendit ka deklaruar se Parlamenti është legjitim sepse ka ardhur nga zgjedhje të ndershme.

"Parlamenti është legjitim sepse vjen nga zgjedhje të ndershme. Zgjedhjet e 2017 janë çertifikuar 100% nga numëruesit e opozitës", mësohet të ketë thënë Ruçi.

Sa i takon reformës në drejtësi, kryeparlamentari ka thënë: "Reforma në drejtësi po ecën me sukses, vetingu është jetik për drejtësinë dhe Shqipërine"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...