Nesër Kuvend dhe protestë, PS kërkon garantimin e sigurisë fizike të deputetëve - Bota Sot
Nesër Kuvend dhe protestë, PS kërkon garantimin e sigurisë fizike të deputetëve

Shqipëria

Nesër Kuvend dhe protestë, PS kërkon garantimin e sigurisë fizike të deputetëve

Më: 4 mars 2019 Në ora: 10:58
Ilustrim

Vendoset ora për mbajtjen e seancës plenare. Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS-së bëjnë me dije se deputetët janë njoftuar se seanca do të mbahet të martën  në orën 10:00.

Në seancën e ditë së nesërme pritet të bëhet betimi i katër deputetëve të LSI që do të marrin sot mandatin nga KQZ.

Ministrisë së Brendshme i është kërkuar të garantojë sigurinë fizike të deputetëve të mazhorancës, pasi në të njëjtën orë para Kuvendit do të protestojë dhe opozita.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...