Dënimi me gjobë për shpfije ndaj Ballës, Basha kërkon pafajësinë në Apel - Bota Sot
Dënimi me gjobë për shpfije ndaj Ballës, Basha kërkon pafajësinë në Apel

Shqipëria

Dënimi me gjobë për shpfije ndaj Ballës, Basha kërkon pafajësinë në Apel

Më: 14 mars 2019 Në ora: 14:55
Lulzim Basha, Taulant Balla

U dënua me 50 mijë lekë gjobë për shpifje ndaj Taulant Ballës, kreu opozitës Lulzim Basha kërkon pafajësi në apel.

Basha ka depozituar ankim në Apel ndërsa pritet të hidhet shorti dhe caktohet gjyqtari për të shqyrtuar anikimimin.

Pak ditë para operacionit ku Policia e Shtetit sekuestroi 3.4 milion euro të fshehura në 2 Toyota Yaris nga salla e parlamentit, Basha akuzoi Taulant Ballën si person të lidhur me këto para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...