Sherr në furrën e bukës, qëllohet me armë 60-vjeçari. Policia jep detajet - Bota Sot
Sherr në furrën e bukës, qëllohet me armë 60-vjeçari. Policia jep detajet

Shqipëria

Sherr në furrën e bukës, qëllohet me armë 60-vjeçari. Policia jep detajet

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:01
Ilustrim

Policia ben me dije se ka vene ne pranga autorin e plagosjes me arme qe ndodhi mengjesin e sotem ne Kavaje, kur nje 26 vjecar qelloi me arme gjahu nje 60 vjecar.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Kavajës në ambientet e një furre buke. “Për shkak të një konflikti pronësie S. T., 26 vjeç, banues në Kavajë ka plagosur me armë gjahu pronarin e furrës, shtetasin E. K., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor”- njofton policia.

Njoftimi 

Shërbimet e Policisë Kavajë, identifikuan, kapën dhe arrestuan në kohë rekord shtetasin:

S. T., 26 vjeç, banues në Kavajë

Ky shtetas rreth orës 05:15 të mëngjesit të sotëm, në qytetin e Kavajës në ambientet e një furre buke, për shkak të një konflikti pronësie ka plagosur me armë gjahu pronarin e furrës, shtetasin E. K., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë në ngarkim të shtetasit S. T., për veprën penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, parashikuar nga nenet 76 dhe 22 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...