“Kohët e qeta për Edi Ramën kanë mbaruar”, PD lëshon paralajmërimin e fortë - Bota Sot
“Kohët e qeta për Edi Ramën kanë mbaruar”, PD lëshon paralajmërimin e fortë

Shqipëria

“Kohët e qeta për Edi Ramën kanë mbaruar”, PD lëshon paralajmërimin e fortë

Më: 18 mars 2019 Në ora: 14:42
Edi Rama

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj, i ftuar në News 24, u shpreh se kohët e qeta për Edi Ramën kanë mbaruar dhe se do të ketë protesta të tjera në vijim.

“Kohët e qeta për Edi Ramën kanë mbaruar dhe nuk do të ketë më”, tha Alibeaj.

Më tej ai shtoi se ky pushtet targeton çdo lloj individi për ta terrorizuar, për ta bërë të tillë që të mos nxjerrë krye.

“Sot një muaj pas 16 shkurtit kanë ndodhur një sërë aktesh. Janë organizuar pesë protesta që tregojnë që ka vrasje të frikës dhe bashkimit popullor. Protesta është një nga mjetet më të forta”, tha Alibeaj.

Ndërsa shtoi me bindje se protesta e 16 Marsit e përmbushi qëllimin pasi pati jo vetëm masivitet por morën mbështetje dhe nga qytetarët e thjeshtë të të gjitha shtresave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...