Ambasadori i OSBE: Djegia e mandateve e paprecedentë, nuk nxisim bojkotin zgjedhor - Bota Sot
Ambasadori i OSBE: Djegia e mandateve e paprecedentë, nuk nxisim bojkotin zgjedhor

Shqipëria

Ambasadori i OSBE: Djegia e mandateve e paprecedentë, nuk nxisim bojkotin zgjedhor

Më: 19 mars 2019 Në ora: 11:14
Bernd Borchardt

Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt e quajti një shembull të keq për rajonin djegien e mandateve.

"Është kritikuar nga të gjithë ndërkombëtarët sepse është fitili që i vë flakën të gjithë sistemve parlamentare."

Po a do ti njohin zgjedhjet lokale nëse opozita do i bojkotojë

"Kjo varet nga mënyra si shkojnë zgjedhjet, si zhvillohen ato dhe gjetjet e vëzhguesve tanë. Ne piksëpari nuk nxisim aspak bojkotin zgjedhor. Për shumë kohë Shqipëria ka qenë shtylla apo simbol i stabiltetit në rajon dhe tani shohim një veprim në parlament që nuk ka precedentë "

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...