Policia shkencore, Çeloaliaj: Punojmë në kushte të vështira infrastrukturore - Bota Sot
Policia shkencore, Çeloaliaj: Punojmë në kushte të vështira infrastrukturore

Shqipëria

Policia shkencore, Çeloaliaj: Punojmë në kushte të vështira infrastrukturore

Më: 19 mars 2019 Në ora: 15:57
Foto

Rreth 4 vite më parë, Institutit i Policisë Shkencore, u zhvendos nga Ministria e Brendshme për në ambientet e Gardës së Republikës. Ky moment ka krijuar vështirësi për këtë institucion, për shkak të kushteve të këqija infrastrukturore.  Drejtori, Xhevahir çeloaliaj, shqetësimin ua ka ngritur deputetëve socialistë në Komisionin e Sigurisë Kombëtare.

Institutit i Policisë Shkencore punon në kushte të vështira, kjo për shkak të infrastrukturës ku është ngritur dhe funksionon për më shumë se 3 vite. 

Shqetësimi është ngritur nga drejtori Xhevahir çeloaliaj, pas një takimi që ai ka zhvilluar me deputetët socialistë të Komisionit të Sigurisë.

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë, Ermonela Felaj, pas vizitës në këtë institucion, premtoi mbështetje, ndërsa vlerësoi rolin në zbardhjen e ngjarjeve kriminale.

Ermonela Felaj: Sot ekipe ndërkombëtare e vlerësojnë Institutin e Policisë Shkencore për kapacitetet teknike apo njerëzore që ka brenda tij. Kuptohet që puna duhet të zhvillohet në ambjente më të përshtatshme. Synimi i kësaj vizite ky ishte, që në bashkëpunim edhe me Ministrinë e Brendshme të mundemi ti japim pamjen e duhur këtij institucioni, ta lejojmë që ai të punojë në kushte sa më optimale pune.

Instituti i Policisë Shkencore prej me shumë se 3 vitesh është ngritur në ambjentet e Gardës së Republikës, ndërsa pritet që sërish brenda pak kohësh të ndërrojë godinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...