Kriza politike, Frrok Çupi: Qëndrimi i Metës, i një Presidenti në panik - Bota Sot
Kriza politike, Frrok Çupi: Qëndrimi i Metës, i një Presidenti në panik

Shqipëria

Kriza politike, Frrok Çupi: Qëndrimi i Metës, i një Presidenti në panik

Më: 19 mars 2019 Në ora: 16:43
Frrok Çupi

Qëndrimi i Presidentit në kriza politike shihet si i rëndësishëm, sepse figura e tij vlerësohet se qëndron mbi palët. Por për analistin Frrok Çupi, kjo në rastin e Metës nuk qëndron.

Në studion e “Top Talk”, Frrok Çupi shprehet se Meta nuk është personi i duhur, kjo pasi siç thotë ai është një president i ardhur nga konflikti politik si dhe nga një parti ‘e mallkuar në publik’.

“Presidenti është në panik. Ky president vjen nga konflikti politik. Zgjedhja e tij si President erdhi për të zgjidhur një konflikt politik. Ai vjen nga një parti e mallkuar në publik, vjen si parti ekstreme e majtë, por bën si e djathtë”, u shpreh Çupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...