Lleshaj mesazh të fortë për ata që punojnë në Portin e Durrësit: Të maten mirë… - Bota Sot
Lleshaj mesazh të fortë për ata që punojnë në Portin e Durrësit: Të maten mirë…

Shqipëria

Lleshaj mesazh të fortë për ata që punojnë në Portin e Durrësit: Të maten mirë…

Më: 19 mars 2019 Në ora: 19:47
Sandër Lleshaj

Pas takimeve të zhvilluara në Qarkun e Durrësit, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj shkruan në Twitter, se porti i Durrësit duke qenë porti më i rëndësishëm në Shqipëri, thekson se ata që punojnë atje duhet të maten mirë me ligjin.

“Porti i Durrësit është porta e Shqipërisë dhe e rajonit. Takimi i sotëm në Port me gjithë aktorët synonte vetëm një mesazh: Kush punon në portën e Shqipërisë duhet të matet mirë me ligjet e saj. Asnjë hapësirë nuk mund të lihet për trafikun, kontrabandën dhe korrupsionin. Masa të shpejta dhe të shumta janë në proces”, shkruan ministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...