Sistemohet rrjeti elektrik përgjatë autostradës Tiranë-Durrës - Bota Sot
Sistemohet rrjeti elektrik përgjatë autostradës Tiranë-Durrës

Shqipëria

Sistemohet rrjeti elektrik përgjatë autostradës Tiranë-Durrës

Më: 19 mars 2019 Në ora: 21:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtoria Rajonale Tiranë e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) po mbështet Autoritetin Rrugor Shqiptar (ARRSH) në sistemimin e rrjetit elektrik përgjatë autostradës Tiranë-Durrës.

Përmes fotosh, shihen punonjës të OSHEE-s dhe ARRSH-së, që kryejnë punime në fiderin 141 të Nënstacionit Valias, te tombinot e mbikalimit të Rinasit në rrugën”Egnatia”.

Pas rehabilitimit të plotë të këtij segmenti rrugor, tani edhe me rrjetin elektrik që ofron ndriçim të rrugës normalisht, qarkullimi i mjeteve do të jetë më i lehtë në këtë aks që lidh dy nga qytetet kryesore të vendit me fluksin më të madh të qarkullimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...