Tabulatet për Gërdecin/ Reagon Shkëlzen Berisha - Bota Sot
Tabulatet për Gërdecin/ Reagon Shkëlzen Berisha

Shqipëria

Tabulatet për Gërdecin/ Reagon Shkëlzen Berisha

Më: 19 mars 2019 Në ora: 23:17
Shkëlzen Berisha

11 vjet pas tragjedisë së Gërdecit, një vendim i një Gjykate amerikane në Florida, ka risjellë sërish debatin për këtë ngjarje me 26 të vrarë dhe qindra të plagosur.

Shkëlzen Berisha përjashton përfshirjen e tij me AEY dhe takimin e tij me Diverolin.

Në media sapo vendimi i Floridas u bë publik qarkulluan edhe disa tabulate telefonike, ato ishin të Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit. Ky i fundit ndër të tjera rezulton se ka biseduar edhe me djalin e ish-kryeministrit Berisha.

Pikërisht prë këto tabulate, ka reaguar edhe Shkëlzen Berisha, i cili thekson se nga tabulatet del që ai ka biseduar me Delijorgjin, por nuk thuhet për çfarë.

“Mendoj se duhet te korrigjoni faktin qe ju qenkeni ne dijeni se bisedat e mia me Delijorgjin paskan qenë për ecurinë e punës në fabrikë. Nga tabulatet del komunikimi me Delijorgjin, por nuk thuhet se për çfarë”, ka qenë reagimi i Shkëlzen Berishës për Top Show.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...