Përplasje para Kuvendit, tentohet të çahet kordoni i policisë - Bota Sot
Përplasje para Kuvendit, tentohet të çahet kordoni i policisë

Shqipëria

Përplasje para Kuvendit, tentohet të çahet kordoni i policisë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 11:07
Protesta, Shqipëri

Mijëra shqiptarë janë mbledhur në protestën e opozitës përballë Kuvendit, duke e rrethuar këtë institucion ku brenda sipas PD-së dhe LSI-së, janë deputetë që mandatin e kanë blerë. Në një moment situata është tensionuar dhe Forcat e Rendit pritet të hedhin gaz lotësjellës. “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Me këto thirrje, protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë së vendosur para Parlamentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...