New York Times raporton për protestën në Tiranë - Bota Sot
New York Times raporton për protestën në Tiranë

Shqipëria

New York Times raporton për protestën në Tiranë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 11:39

Protesta e opozitës në Tiranë ka gjetur edhe sot hapësirë të madhe në mediat ndërkombëtare.

Jo vetëm mediave të vendeve fqinje, por edhe atyre amerikane.

New Jork Times shkruan sot se protestuesit në Shqipëri kërkojnë largimin e qeverisë së Edi Ramës dhe zgjedhje të reja, të lira.

Gjithashtu, New Jork Times shkruan se protesta e kësaj të enjteje është pjesë e strategjisë së opozitës shqiptare, e cila akuzon qeverinë e Kryeministrit Edi Rama për korrupsion dhe lidhje me krimin e organizuar.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...